Stosowanie ziół leczniczych jest czymś naturalnym i znanym od wieków. Odpowiednio dobrane mieszanki ziołowe regenerują, wspomagają i usprawniają fizjologię pracy organizmu. Na całym świecie jest ponad 20.000 rodzajów roślin, które są używane w celach medycznych. Różnorodność ziół daje możliwość stosowania terapii naturalnej w przypadkach niemalże wszystkich chorób.

Homeopatia klasyczna
Homeopatia jest specjalną formą terapii opierającą się na twierdzeniu Hipokratesa, że podobne leczy się podobnym (łac. similia similibus curentur). Oznacza to, że każdy z nas choruje inaczej i potrzebuje innego, dobranego indywidualnie leku. Homeopatycznie można leczyć każdego bez względu na wiek i stan zdrowia. Jedynym warunkiem jest dobre poznanie organizmu chorego, dlatego pierwsza wizyta u homeopaty wymaga czasu, skupieni i pełnej współpracy. Każda informacja może być tą decydującą o doborze najlepszego dla nas leku. Dobrze dobrane leki homeopatyczne są bardzo bezpieczne, nie mają żadnych skutków ubocznych, nie obciążają nerek, wątroby, żołądka i nie powodują uczuleń.

Medycyna manualna
Leczenie struktur kręgosłupa i stawów obwodowych rękami terapeuty.
Choroby w których stosowanie medycyny manualnej jest bardzo ograniczone lub niemożliwe:
– choroby nowotworowe z przerzutami do kości,
– gruźlica kości lub inne choroby bakteryjne kręgosłupa,
– osteoporoza znacznie zaawansowana,
– niektóre wady wrodzone kręgosłupa,
– pierwsze miesiące ciąży (odcinek lędźwiowy).
Hydroterapia
Hydroterapia, inaczej wodolecznictwo, jest to metoda leczenia bodźcowego, polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody o różnej temperaturze lub ciśnieniu. Wpływa korzystnie na układ krążenia, limfatyczny, nerwowy oraz znosi napięcia mięśniowe.

Kinezyterapia
Kinezyterapia, inaczej gimnastyka lecznicza, jest to metoda leczenia ruchem. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Kinezyterapia usprawnia zablokowane stawy, znosi napięcia mięśniowe, poprawia krążenie, relaksuje.

Hydrokolonoterapia
Hydrokolonoterapia jest to metoda usuwania z jelita grubego zalegających w nim złogów i toksyn za pomocą wody. Jest to nowoczesna, bezpieczna forma lewatywy. Podczas zabiegu wprowadza się wodę do okrężnicy ruchem spiralnym, jednocześnie masując brzuch, co pozwala na całkowite pozbycie się osadów, którymi oblepione jest jelito. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Krioterapia
Krioterapia, inaczej zimnolecznictwo, jest to metoda leczenia bodźcowego polegająca na zewnętrznym stosowaniu bardzo niskich temperatur rzędu -160°C przez krótki czas ok. 3 minut. Krioterapię wykorzystuje się do leczenia chorób narządu ruchu oraz zmian zwyrodnieniowych stawów obwodowych.
Działanie skrajnie niskich temperatur powoduje powstanie stresu fizjologicznego, wywołując natychmiastową reakcję obronną. W początkowej fazie, naczynia krwionośne oraz mięśnie kurczą się co wpływa na spowolnienie przepływu krwi i przemiany materii, po czym organizm broniąc się przed zimnem gwałtownie rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi. Skutkiem takiej reakcji organizmu jest dostarczenie do komórek większej ilości tlenu, substancji odżywczych oraz substancji przeciwzapalnych. W rezultacie, zmienione patologicznie tkanki ulegają szybszej regeneracji, zmniejsza się ból i stan zapalny, przemiana materii wzrasta, a układ odpornościowy pracuje na wysokich obrotach.

Elektroterapia
Elektroterapia, inaczej elektrolecznictwo, jest to metoda leczenia objawów schorzeń narządu ruchu i neurologicznych po przez wykorzystanie różnego rodziaju prądów leczniczych.
Celem elektroterapii jest złagodzenie lub wręcz wyeliminowanie dolegliwości bólowych, poprawienie trofiki zmienionych chorobowo tkanek po przez zwiększenie przepływu krwi oraz przyspieszenie wchłaniania obrzęków i wysięków śródstawowych.
