Działalność

Od ponad 20 lat zajmujemy się naturalnymi metodami ochrony zdrowia. Zalicza się do nich: ziołolecznictwo, irydologię, homeopatię klasyczną, medycynę manualną, kinezyterapię i hydroterapię. Firma została zarejestrowana w 1996 roku. Jest znana i ceniona przez pacjentów zarówno z kraju jak i z zagranicy. Początkowo obejmowała swym zasięgiem tylko teren Podlasia, a zakres jej usług ograniczał się do ziołolecznictwa. W miarę wzrastającego zainteresowania staraliśmy się poszerzyć zakres usług, co w 1999 roku zaowocowało rozpoczęciem diagnostyki irydologicznej, a w 2004 roku oferta Naturalnych Metod Ochrony Zdrowia "IRIS" oferta wzbogaciła się o homeopatię klasyczną i zabiegi z zakresu medycyny manualnej. Kolejnym etapem rozwoju firmy było otwarcie Ośrodka Wczasów Leczniczych w Czartorii. W Ośrodku zajmujemy się profilaktyką i poprawą stanu zdrowia wykorzystując dotychczasowe doświadczenie w naturalnych metodach oraz włączając hydroterapię, kinezyterapię i dietę warzywno - owocową. Poszerzenie oferty było możliwe dzięki ciągłemu dokształcaniu się i zdobywaniu nowych kwalifikacji. Obsługą ośrodka zajmuje się wysoko wykwalifikowany zespół personelu medycznego, fizjoterapeutów i instruktorów.

 

Ośrodek oferuje wczasy oparte na oczyszczającej diecie owocowo-warzywnej. Naturalne Metody Ochrony Zdrowia skutecznie przeciwdziałają zaburzeniom: metabolizmu (nadwaga, nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu); odporności; czynnościowym (zaparcia); zwyrodnieniowym (zaćma, wrzody żołądka); zalecane są również jako profilaktyka osobom zdrowym. Umożliwia aktywny wysiłek fizyczny oraz terapie z zakresu: irydologii, ziołolecznictwa, homeopatii klasycznej, masażu. Posiada do dyspozycji własne urządzenie służące hydrokolonoterapii. Ośrodek terapii naturalnych w Czartorii stanowi jedyny ośrodek tego rodzaju w województwie podlaskim, a zarazem unikat w skali Polski. To równocześnie ukończona inwestycja z planami dalszego, dynamicznego rozwoju. Usługi kieruje do odbiorców w różnym wieku, prowadzących rozmaity tryb życia, pochodzących z różnych grup społecznych i zawodowych, których łączy wspólne zainteresowanie utrzymaniem lub poprawą kondycji psychofizycznej, a także uwolnieniem od stresu. Ośrodek przyjmuje osoby indywidualne, rodziny, jak też firmy, udostępniając nowoczesne centrum konferencyjno-szkoleniowe.

 

Ośrodek zapewnia miejsca zatrudnienia lokalnej społeczności, wpływa na ożywienie rynku pracy. Ponadto stymuluje popyt na dobra oferowane przez drobnych wytwórców i dostawców z Regionu. Niezależnie, prowadzi działalność charytatywną na rzecz dzieci z ubogich rodzin (organizowanie czasu wolnego, fundowanie upominków, stypendiów). Angażuje się w kultywowanie miejscowych tradycji oraz zacieśnianie lokalnych więzi społecznych poprzez inicjowanie cyklicznych imprez jak np. wspólne kolędowanie. Naturalne Metody Ochrony Zdrowia „Iris" koncentrują w sobie następujące wartości: tradycję, naturę. nowoczesność, wysokie standardy, promocję regionu oraz działalność pro publico bono.

Email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


tel./fax:
(086) 217 45 35

Copyright 2011. All Rights Reserved. Design: GARIVALD